Skip to main content

Atrakcje Nowy Targ - Co można tutaj robić ?

Nowy Targ to miejscowość leżąca na Podhalu, w samym sercu gór. Nowy Targ należy do województwa małopolskiego ale jest uważany za stolicę regionu Podhale. Bardzo blisko Nowego Targu znajduje się zimowa stolica Polski a mianowicie Zakopane. Lokalizacja jest więc bardzo dogodna, zwłaszcza że z Nowego Targu można przy ładnej pogodzie podziwiać niesamowite Tatry. Bardzo łatwo można trafić do Nowego Targu, gdyż miejscowość ta leży na skrzyżowaniu Zakopianki z trasą nr 957 i 49.

Więcej…Atrakcje Nowy Targ - Co można tutaj robić ?

Zakopane w weekend

Zakopane. Czy na pewno warto odwiedzać turystyczną stolicę Tatr w czasie długiego weekendu?Co roku setki tysięcy turystów odwiedzają miasto leżące u podnóża Tatr, spędzając tam zasłużony urlop.Wybierając się na dłuższy pobyt w Zakopanem warto zarezerwować nocleg wcześniej. Turyści przyjeżdżający na długi weekend bez rezerwacji zmuszeni są do tułaczki po mieście w poszukiwaniu możliwości rozpakowania bagażu i odpoczęcia po długiej podróży.

Noclegi, Zakopane, Korki, Długi Weekend, Skoki Narciarskie

Więcej…Zakopane w weekend

Ferie zimowe w Zakopanem – atrakcje dla dzieci

Zima na dobre rozgościła się w kalendarzach. Widać ją także za oknami. Niemniej prawdziwie śnieżny klimat można poczuć dopiero w zimowej stolicy Polski – Zakopanem! Zbliżają się ferie zimowe i wiele osób wybiera sobie Zakopane za cel podróży. Nasuwa się zatem pytanie: czy lepiej wybrać komfortowe apartamenty w centrum miasta czy też całkowicie poza miastem? Na co zwrócić uwagę, podróżując z dziećmi? Na jakie atrakcje można liczyć? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Więcej…Ferie zimowe w Zakopanem – atrakcje dla dzieci

Apartament w Zakopanem

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując apartament w centrum Zakopanego? Wybierasz się do Zakopanego? Na pewno liczysz na piękne widoki i lokalizację w spokojnej dzielnicy Zakopanego. Jak taki cel osiągnąć? Jak znaleźć wygodne apartamenty, które zapewnią Ci relaks i wypoczynek na najwyższym poziomie?

Więcej…Apartament w Zakopanem

Zakopiańskie wille. Atma

Zakopiańskie wille. Atma Jest pięknym zabytkiem oraz jednym z najsłynniejszych w Polsce przykładem stylu zakopiańskiego w architekturze. Drewniana Willa Atma to jeden z najważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Zakopane. W czasie wycieczki po stolicy Podhala każdy z nas powinien zwiedzić tutejsze muzeum, które upamiętnia jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów. Był nim Karol Szymanowski, który stworzył słynne dzieło zatytułowane „Harnasie”, i tym samym wypromował Zakopane oraz kulturę miejscowych górali.

Zakopane, Atma, Karol Szymanowski, Szlak Architektury Drewnianej

Więcej…Zakopiańskie wille. Atma

Krupówki, słynny deptak Zakopanego

Krupówki, słynny deptak Zakopanego Trudno jest wyobrazić sobie nawet krótki pobyt w Zakopanem bez jego obowiązkowego punktu, jakim jest niewątpliwie spacer po Krupówkach. Fakt, ulica ta stanowi praktycznie najsłynniejsze miejsce w całym mieście, i spotkamy się tu z naprawdę niesamowitym klimatem, który jest zresztą wynikiem bardzo wielu atrakcji, jakie się przy niej znajdują.

Zakopane, Atrakcje, Krupówki

Więcej…Krupówki, słynny deptak Zakopanego

Zakopiańskie atrakcje – co warto zobaczyć w stolicy Podhala?

Jest jednym z piękniejszych miast w Polsce, a jego ogromnym walorem staje się piękna okolica. Zakopane znane jest przecież głównie jako doskonały punkt wypadowy w pobliskie Tatry, choć nie tylko one przyciągają turystów w to miejsce. Zakopane to świetne zagospodarowanie oraz stylowe pensjonaty, w których można znaleźć noclegi w wyjątkowym otoczeniu. Tu również wyjątkowe atrakcje turystyczne, dzięki którym każdy może tu spędzać czas w wyjątkowo ciekawy sposób.

Noclegi, Zakopane, Atrakcje

Więcej…Zakopiańskie atrakcje – co warto zobaczyć w stolicy Podhala?