A A A

Zakopane jest siedzibą powiatu tatrzańskiego. Jest to największa miejscowość, znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. To właśnie o tym mieście mówi się, że jest zimową stolicą Polski.

Nowy Targ to miejscowość leżąca na Podhalu, w samym sercu gór. Nowy Targ należy do województwa małopolskiego ale jest uważany za stolicę regionu Podhale. Bardzo blisko Nowego Targu znajduje się zimowa stolica Polski a mianowicie Zakopane. Lokalizacja jest więc bardzo dogodna, zwłaszcza że z Nowego Targu można przy ładnej pogodzie podziwiać niesamowite Tatry. Bardzo łatwo można trafić do Nowego Targu, gdyż miejscowość ta leży na skrzyżowaniu Zakopianki z trasą nr 957 i 49.

Zakopane. Czy na pewno warto odwiedzać turystyczną stolicę Tatr w czasie długiego weekendu?

Co roku setki tysięcy turystów odwiedzają miasto leżące u podnóża Tatr, spędzając tam zasłużony urlop.
Wybierając się na dłuższy pobyt w Zakopanem warto zarezerwować nocleg wcześniej.
Turyści przyjeżdżający na długi weekend bez rezerwacji zmuszeni są do tułaczki po mieście w poszukiwaniu możliwości rozpakowania bagażu i odpoczęcia po długiej podróży.

Zima na dobre rozgościła się w kalendarzach. Widać ją także za oknami. Niemniej prawdziwie śnieżny klimat można poczuć dopiero w zimowej stolicy Polski – Zakopanem! Zbliżają się ferie zimowe i wiele osób wybiera sobie Zakopane za cel podróży. Nasuwa się zatem pytanie: czy lepiej wybrać komfortowe apartamenty w centrum miasta czy też całkowicie poza miastem? Na co zwrócić uwagę, podróżując z dziećmi? Na jakie atrakcje można liczyć? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując apartament w centrum Zakopanego?

Wybierasz się do Zakopanego? Na pewno liczysz na piękne widoki i lokalizację w spokojnej dzielnicy Zakopanego. Jak taki cel osiągnąć? Jak znaleźć wygodne apartamenty, które zapewnią Ci relaks i wypoczynek na najwyższym poziomie?

Zakopiańskie wille. Atma

Jest pięknym zabytkiem oraz jednym z najsłynniejszych w Polsce przykładem stylu zakopiańskiego w architekturze. Drewniana Willa Atma to jeden z najważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Zakopane. W czasie wycieczki po stolicy Podhala każdy z nas powinien zwiedzić tutejsze muzeum, które upamiętnia jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów. Był nim Karol Szymanowski, który stworzył słynne dzieło zatytułowane „Harnasie”, i tym samym wypromował Zakopane oraz kulturę miejscowych górali.

Krupówki, słynny deptak Zakopanego

Trudno jest wyobrazić sobie nawet krótki pobyt w Zakopanem bez jego obowiązkowego punktu, jakim jest niewątpliwie spacer po Krupówkach. Fakt, ulica ta stanowi praktycznie najsłynniejsze miejsce w całym mieście, i spotkamy się tu z naprawdę niesamowitym klimatem, który jest zresztą wynikiem bardzo wielu atrakcji, jakie się przy niej znajdują.

Jest jednym z piękniejszych miast w Polsce, a jego ogromnym walorem staje się piękna okolica.
Zakopane znane jest przecież głównie jako doskonały punkt wypadowy w pobliskie Tatry, choć nie tylko one przyciągają turystów w to miejsce.
Zakopane to świetne zagospodarowanie oraz stylowe pensjonaty, w których można znaleźć noclegi w wyjątkowym otoczeniu.
Tu również wyjątkowe atrakcje turystyczne, dzięki którym każdy może tu spędzać czas w wyjątkowo ciekawy sposób.