A A A

Jest jednym z piękniejszych miast w Polsce, a jego ogromnym walorem staje się piękna okolica.
Zakopane znane jest przecież głównie jako doskonały punkt wypadowy w pobliskie Tatry, choć nie tylko one przyciągają turystów w to miejsce.
Zakopane to świetne zagospodarowanie oraz stylowe pensjonaty, w których można znaleźć noclegi w wyjątkowym otoczeniu.
Tu również wyjątkowe atrakcje turystyczne, dzięki którym każdy może tu spędzać czas w wyjątkowo ciekawy sposób.

zakopane czy wartoZakopane może się pochwalić rewelacyjną zabudową, wspaniałym folklorem oraz przywiązaniem do góralskiej sztuki, która zachwyca spędzających tu czas turystów.
Czekają tu również wspaniałe atrakcje turystyczne dla tych, którzy cenią sobie możliwość spędzania czasu w aktywny sposób. kto znajdzie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł urządzać wspaniałe wycieczki w Tatry oraz w rejon Gubałówki.
Zimą staje się z kolei Zakopane ważnym ośrodkiem sportów zimowych, który przyciąga i ciekawymi trasami zjazdowymi, i licznymi wyciągami.
A co koniecznie trzeba zobaczyć w ścisłym centrum miasta?
Krupówki, najsłynniejszy polski deptak, to centrum Zakopanego oraz miejsce, w pobliżu którego znajdują się najsłynniejsze atrakcje turystyczne miasta.
To przy tej intrygującej ulicy czekają piękne budowle wzniesione w stylu secesyjnym, to tu można zobaczyć najstarsze hotele, które wzniesiono na terenie stolicy Podhala z myślą o tak często zaglądających tu turystach.
Jedną z najważniejszych atrakcji przy Krupówkach jest główny gmach Muzeum Tatrzańskiego.
Ta palcówka z pewnością zasłużyła sobie na uwagę, a jej zwiedzenie to idealna propozycja dla tych, którzy chcą lepiej poznać historię i kulturę Podhala.
Muzeum to może się pochwalić również tak pięknym miejscem, jakim jest Górski Ogród Botaniczny, znany z ciekawej kolekcji tatrzańskich roślin.
W stolicy Podhala można też zwiedzić ciekawa placówki muzealne, które przypominają o znanych osobach związanych z tym miastem.
Większość takich placówek mieści się w zabytkowych willach, zatem ich poznawanie staje się podwójnie przyjemnym doświadczeniem.
Do najważniejszych atrakcji zalicza się tu willa „Atma” i urządzone w jej wnętrzu Muzeum Karola Szymanowskiego.
Z postacią Karola Makuszyńskiego związana jest z kolei „Opolanka”, o Kasprowiczu przypomina willa na Harendzie.
Najcenniejszym skarbem okazuje się tu jednak willa Koliba – pierwszy dom w stylu zakopiańskim, w którym obecnie mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego.
To najważniejsze atrakcje turystyczne, jakimi może oczarować turystów Zakopane – niezwykłe miasto, będące doskonałą bazą wypadową w Tatry.