A A A

Krupówki, słynny deptak Zakopanego

Trudno jest wyobrazić sobie nawet krótki pobyt w Zakopanem bez jego obowiązkowego punktu, jakim jest niewątpliwie spacer po Krupówkach. Fakt, ulica ta stanowi praktycznie najsłynniejsze miejsce w całym mieście, i spotkamy się tu z naprawdę niesamowitym klimatem, który jest zresztą wynikiem bardzo wielu atrakcji, jakie się przy niej znajdują.

Wielu ludzi uważa, że Krupówki są praktycznie esencją wszystkiego, co najlepsze w całym Zakopanem oraz nawet w Tatrach. Rzeczywiście, jest sporo prawdy w tym stwierdzeniu, bowiem nawet krótki po nich spacer pozwala nam na pełne poznanie całej lokalnej kultury oraz wszystkich rzeczy z nią związanych. Znajduje się tutaj mnóstwo najważniejszych i najbardziej znanych atrakcji Zakopanego, a także wiele zwykłych sklepików, w których można kupić liczne pamiątki nawiązujące do całego tego regionu.

Warto jest wspomnieć także o tym, że z pewnego punktu ulicy rozciąga się również piękny widok na Giewont, i czasami podczas takiego spaceru można na chwilę się przy nim zatrzymać, aby podziwiać cały jego niesamowity majestat. Jak widać, piękno Zakopanego nie kończy się wyłącznie na okolicznych Tatrach, bowiem miasto samo w sobie również ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy.

Warto jest o tym wiedzieć, bowiem wielu ludzi podczas pobytu w tych okolicach często dość mocno zaniedbuje takie atrakcje, skupiając się wyłącznie na górskich szczytach. Pomimo tego, że są one niewątpliwie piękne, to jednak Zakopane także zasługuje na nieco uwagi, a najlepszym tego przykładem są właśnie Krupówki.

Na ulicy tej nieustannie panuje niesamowity wręcz nastrój, i naprawdę miło jest się po niej przespacerować, zwłaszcza po całym dniu spędzonym na zdobywaniu okolicznych gór. Z całą pewnością uosabia ona wszystko, co najpiękniejsze w całym Zakopanem.